Pridať komentár

Prehľad komentárov

Bánovce

(Robert Kadlecaj, 30. 10. 2013 11:57)

Tak v prvom rade vzhľadom na malý počet rozhodcov v THbL zatiaľ nie je možnosť vetovať rozhodcov.
Keď sa pozrieme na Váš nedeľný "problém" racionálne a bez emócií. Neskoré príchody na zápas a neskoré vypisovanie zápisu sú chronický problém ligy. Vždy raz za čas, mužstvá chodia neskôr a neskôr. Až sa raz stane to že to "prešvihnú". (Potom je aspoň pol roka pokoj.) Neskoré vypisovanie zápisu sa častokrát deje aj tak, že zástupca mužstva príde na zápas aj o 30 minút skôr, pozerá predchádzajúci zápas a zbadá sa až keď zápas skončí, že by mal vypisovať nejaký zápas. Prečo mužstvá napr. KSD,STAP,AVANGARD, keď príde prvý hráč na ihrisko, okamžite ide vypisovať zápis? Vy ste z Bánoviec. OK. Tak pošlem jedno auto o 5-10 min. skôr a žiadny problém.
Zároveň keď viem, že som zabudol registračky, okamžite po príchode na ihrisko zozbieram potrebné doklady. Sú to len 2 povinnosti: zápis a doklady.
Konkrétne k nedeli. Podstatné sú iba tri veci. Či ste mali v čase 00:00 vypísaný zápis (aj keď neskoro áno), či si mal odovzdané registračky (doklady), a či bolo na ihrisku nastúpených 7 hráčov + brankár vo výstroji. Je absolútne jedno, či ste s dokladmi meškali minútu alebo tridsať. (Ako keď zmeškáš autobus.) A ak by bol rozhodca tolerantný, tak tento zápas to bude minúta ďalší 3 a ďalší 5. A všetci povedia: Ale veď Bánovciam v 7.kole ste to povolili!!! Hokejbalu sa venujem 23 rokov a ver mi, že je to tak.
Príklad z českej extraligy: V zápase Praha - Most hosťom neskoro prišli dresy. Čakacia doba 20 minút (u nás neexistuje, nakoľko zápasy nasledujú tesne po sebe) a koniec. Možno im domáci mohli požičať dresy. Bolo by to športové. Ale chybu urobili hostia.
Takže v závere: Treba sa poučiť, chodiť na zápasy včas a s dokladmi. Lebo v tomto prípade rozhodcovia podľa žiadneho pravidla nepochybili. Stalo sa to v minulosti KSD, Vegete, dokonca aj Rangers. A poučili sa.
Nesprávajme sa tak, že keď urobíme chybu, chceme ju hodiť na druhých.

Robert Kadlecaj - vedúci ligy

Re: Bánovce

(Peter, 30. 10. 2013 15:45)

Smutne je, ze sa 23 rokov venujete hokejbalu a stale ste nepochopili zakladnu myslienku, ze to robite pre tych co to hraju a nie iba pre svoj zisk!!!
Porovnavat nasu ligu s Ceskou extraligou je viac ako smiesne. Podme sa porovnavat rovno s NHL.

Zamyslite sa ako vyzerala tato liga kedysi a aki hraci ju chodili hrat?A to je vysledok vasej 23 rocnej prace, ktoru netreba komentovat

Re: Re: Bánovce

(Robert Kadlecaj, 30. 10. 2013 22:27)

Komunikujem iba s ľuďmi,ktorí sa nehanbia za svoje priezvisko. Skrývať sa za krstné meno je alibistické.

Re: Bánovce

(Peter Koleno, 31. 10. 2013 12:17)

V prvom rade nebola 00:00 ale ešte bola1:00 do zapasu čo možu aj potvrdiť pritomni divaci a čudovali sa prečo to nemenovani rozhodcovia skontumovali ked ešte bola 1 minuta do začiatku zapasu pričom sa treba podla mna držať tabule čo ukazuje a nie že ju niekto vynuluje umyselne.P.S.Po skontumovanom zapase rozhodocia povedali možme ist spokojne na obedik dosiahli sme čo chceli.Robo prvom rade žiadame aby nam nepiskavali ti rozhodcovia čo mali.A ked sa stažuješ na rozhodocov že ich je malo tak pred sezonou si zistim od mužstiev ktory maju problem že nechceju aby im piskaval zapasy a ked budeš mať malo rozhodcov tak bud zoženieš druhych alebo nezačne liga!!! Nie je schodza a nič ine sa rieši problem rozhodcovia nemaš rozhodocov nerob ligu!!!

(Robert Kadlecaj, 31. 10. 2013 22:06)

Peťo, nemôžem sa vyjadrovať k danej situácii, nakoľko som tam nebol. To nerobím nikdy. Čo sa týka počtu rozhodcov a obsadenosti zápasov, tak vždy sa to v každej sezóne nejako zlátalo. Naviac pred sezónou sme mali ešte troch rozhodcov, ktorí nakoniec ani nepískajú, a keď, tak minimum. Nezačať ligu je veľmi jednoduché.
A problém je niekde inde. Keď sa nám aj podarí dotiahnuť nejakého rozhodcu, začne sa učiť, potom dostane raz vynadané a skončil.
A to nielen nováčikovia, poviem Ti mená 3 kvalitných hokejových rozhodcov, ktorí sú pravidelne školení a pískať jednoducho nechcú!
Tak mi skús odpovedať prečo.
Ale to je asi na dlhšiu a osobnú debatu.

Re: Re: Re: Bánovce

(Peter Koleno, 1. 11. 2013 9:42)

povypravame sa nedelu ved nam ideš piskať dufam.

Re: Re: Re: Re: Bánovce

(Robert Kadlecaj, 1. 11. 2013 12:59)

Idem:)

ziadost ktorych rozhodcov nechceme aby nas piskavali

(Peter Koleno, 30. 10. 2013 6:42)

Poprosil by som hlavneho organizatora ligy aby tu doplnil žiadost ohladom rozhodcov ktorych nechceme aby nam piskavali zapasy.Dakujem zatial P.S:dnes sa rozhodcovia pekne ukazali sa možte hambiť!!!!!!!!!!!