Choď na obsah Choď na menu
 


Smernice ŠTVRŤFINÁLE

12. 5. 2017

 

 

ŠTVRŤFINÁLE smernice

13.05.2017

 

1. Štvrťfinále sa hrá na 2 víťazné zápasy.

2. V prípade remízy nasleduje predĺženie 1 x 5 minút, mužstvá majú na ploche po 4 hráčoch. To neplatí, ak  má na začiatku predĺženia niektoré mužstvo výhodu presilovky 5:3. Vtedy predĺženie začína 5:3 a počet hráčov sa upraví v najbližšom prerušení po skončení 1.trestu.

3. Ak nepadne gól v predĺžení, nasledujú samostatné nájazdy po 5 rôznych hráčoch na oboch stranách. Ak v nich niektoré z mužstiev nestrelí väčší počet gólov, nasledujú samostatné nájazdy po 1 akomkoľvek hráčovi zo súpisky (mimo hráčov v treste, tí musia zostať na trestnej lavici!), pričom poradie mužstiev sa po základných 5 sériách mení a potom po každých piatich sériách. Začínajúce mužstvo sa losuje, brankári chytajú vždy na strane pri svetelnej časomiere.

4. Mužstvo začína hrať 3.tretinu na tej strane, na ktorej ukončilo 2.tretinu.

5. Striedanie strán v 3.tretine v čase 7:30 je automatické.

6. V príliš horúcom počasí po dohode rozhodcov a kapitánov PRED STRETNUTÍM je možné počas 1. a 2.tretiny  po čase 7:30 v najbližšom prerušení umožniť brankárom odísť ku striedačke a občerstviť sa. V tomto prípade môže ísť brankár ku striedačke aj v 3.tretine počas zmeny.

7. Kapitán mužstva najneskôr 10 minút pred oficiálnym začiatkom vypíše zápis o stretnutí a odovzdá ho rozhodcom spolu s registračnými preukazmi.

8. Za inzultáciu rozhodcu je mužstvo vylúčené z ďalších zápasov play-off.

9. S rozhodcom má právo komunikovať iba OZNAČENÝ KAPITÁN a to iba v prípade, že to rozhodca umožní.

10. Po stretnutí play-off sa mužstvá môžu odzdraviť podaním rúk až po ukončení série.

11. Na stretnutie play-off nebude umožnené nastúpiť brankárovi, ktorý má dres rovnakej farby, ako je farba dresov súpera.

12. V stretnutiach play-off nie je možné použiť ŽOLÍKA.

13. Rozhodcovia sú povinní hráčom VYKAŤ.

14. Časomerač hlási minútu pred koncom tretiny alebo predĺženia „MINÚTA“.

15. Prestávka medzi tretinami počas play-off je 5 minút podľa časomiery.

16. Na hráčskej lavici smú byť počas zápasu výlučne hráči uvedení v zápise + funkcionári mužstva menovite uvedení v zápise (najviac 5 osôb). Šiestym funkcionárom môže byť výlučne lekár.

17. Na stretnutie môže mužstvo nastúpiť výlučne na základe registračných preukazov, pri ich strate musia hráči predložiť doklad s fotografiou.

 

18. Stretnutia play-off sa hrajú s oficiálnou loptičkou SHBÚ, náhrada za stratenú loptičku je 0,85 € na mužstvo za 1 loptičku.

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.