Choď na obsah Choď na menu
 


201 - Kapitán družstva

20. 9. 2011

 

 

 

201 - KAPITÁN DRUŽSTVA

 

Každé družstvo musí určiť kapitána a najviac dvoch náhradných kapitánov. Na viditeľnom mieste na prednej strane dresu musí mať kapitán písmeno „C“ a náhradní kapitáni písmeno „A“. Písmená musia byť vysoké 8 cm. Len takto označení hráči, ak nie sú potrestaní, majú na hracej ploche právo komunikovať s rozhodcom o výklade pravidiel súvisiacich s priebehom hry.
1. Kapitánom alebo náhradným kapitánom nesmie byť brankár, hrajúci tréner alebo hrajúci manažér.
2. Ak kapitán alebo náhradný kapitán nie je na ľadovej ploche, nesmie opustiť hráčsku lavicu, aby diskutoval s rozhodcom o akejkoľvek situácii. Hráčsku lavicu smie opustiť iba vtedy, ak ho vyzve rozhodca. Ak kapitán opustí hráčsku lavicu bez pozvania, rozhodca ho pošle späť a trénera upozorní, že pri opakovaní tohto priestupku uloží:
- menší trest ( 2´)
 
Dôležité:
Protest proti uloženiu trestu sa nepovažuje za žiadosť o výklad pravidiel a trestá sa menším trestom.
 
Výklad:

1. Ak vznikne situácia, že kapitán a obidvaja náhradní kapitáni sú na hráčskej lavici, rozhodca môže požiadať o rozhovor s kapitánom tak, že ho zavolá z hráčskej lavice.
2. Rozhodca vždy komunikuje iba s kapitánom. Ak z nejakého dôvodu má rozhodca problém komunikovať s kapitánom, má ísť priamo k hráčskej lavici a komunikovať s trénerom
.

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.